W dniu 06 grudnia 2018r w naszej szkole odbyło się sporo Mikołajkowo- sportowych działań w ramach realizacji projektu Angielski w ruchu Erasmus+ 

Na rozpoczęcie Mikołajkowego dnia wszyscy ochotnicy w barwach Santa Claus wybiegli na kilometrową ścieżkę zdrowia przy szkole. W biegu z Mikołajem  "Race with the Santa" uczestniczyło blisko 80% ochotników w różnym wieku wraz z nauczycielami. 

Wysportowany fanklub Mikołaja po powrocie do szkoły rozruszał mikołajkowe tańce i  śpiewy na korytarzach.  

Najmłodsi uczestnicy projektu klasy 0-6 wzięły udział w Wyścigu Rzędów. W czasie konkurencji dzieci wcielały się w rolę reniferów w zaprzęgach i ciągnęły Mikołaja, podawały szybko zabawki w fabryce Santa Claus, skakały w workach na zabawki  i wiele innych konkurencji. Miały również za zadania odpowiedzieć zespołowo na pytania po angielsku i niemiecku. 

 

Radośnie było się wspólnie bawić z Mikołajem. Święta tuż, tuż...

W dniu 07.12.2018r młodzież z SP Starkowo uczestnicząca w projekcie "Angielski w ruchu" Erasmus+ wyjechała do SP W Łubnie leżącej w sąsiedniej gminie Kołczygłowy promować działania projektowe.

Młodzież z obydwu szkół zmierzyła się w grze zespołowej Volleyball. Mecz był bardzo emocjonujący i zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy. W trakcie meczu towarzyszyły zawodnikom i trenerom anglojęzyczne okrzyki  zagrzewające do rywalizacji i promujące zdrowy

 

styl życia.