Tea at the Queen

26 stycznia w szkole odbył się Bal karnawałowy dla klas 0-IV. Starsi uczniowie natomiast wybrali się  na herbatkę do samej Królowej Elżbiety II! Jak na powagę sytuacji przystało, ubrali się odświętnie i zasiedli przy pięknie zastawionym stole. Była wśród nich księżna Cambridge - Catherine wraz z córeczką Charlotte, zjawiła się sama księżna Cornwallii – Camilla oraz przyszła księżna Sussex – Megan. Nie zabrakło księcia Karola oraz jego syna Williama. Po kilku słowach wstępu na temat brytyjskiej rodziny królewskiej oraz zwyczaju picia herbaty, uczniowie przystąpili do degustacji. Na stole pojawiła się herbata w towarzystwie ciasteczek, babeczek, tostów z nutellą i dżemem. Poza brzękiem sztućców słychać było zwroty grzecznościowe w języku angielskim: Excuse me, May I hale…, Could you pass me… itd.

Taki angielski pyszny poranek pozytywnie nas nastroił na resztę dnia J