W październiku 2017 roku nasza szkoła rozpoczęła projekt edukacyjny we współpracy z hiszpańską placówkę Collegio di Fuenlabrada. 33 uczniów naszej szkoły nawiązało kontakt z rówieśnikami z kraju Corridy poprzez korespondencję w języku angielskim. Pierwsze listy przyniosły ogromną ekscytację i zaangażowanie. Uczniowie z wypiekami na twarzy rozrywali koperty i odczytywali wiadomości. Poznali swoich partnerów, dowiedzieli się nieco o ich zainteresowaniach, rodzinie, szkole. Okazało się, że słuchają podobnej muzyki, spędzają czas wolny w podobny sposób, są członkami jednakowych portali społecznościowych. Mimo dużej odległości oraz języka i kultury, jaka ich różni, mają wiele wspólnego. Oprócz listów w kopertach znaleźli zdjęcia, małe upominki, słodkości. W podziękowaniu nagrali krótki filmik i z chęcią zabrali się do odpisywania. W międzyczasie nauczycielki języków obcych ustaliły plan działań i określiły cele współpracy. Nie zdradzę szczegółów, jednak zapewniam, że będzie ciekawie.

Zapraszamy do śledzenia naszych poczynań na stronie internetowej szkoły oraz na szkolnym profilu Facebook. Projekt został też opublikowany na europejskiej platformie eTwinning.