Adventskranz

W okresie przedświątecznym pragniemy ozdobić nasz dom, nadać mu uroczystą atmosferę.

Popularnym elementem wystroju w Niemczech pojawiającym się na przełomie listopada

i grudnia są wieńce adwentowe wieszane pod sufitem, na drzwiach wejściowych lub ustawiane w jadalni.
Adwent to czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Nasi niemieccy sąsiedzi, podobnie jak i my w czasie adwentu w kościołach i w domach ustawiają wieniec adwentowy, w którym cztery świece, symbolizują cztery niedziele adwentu, a także Chrystusa - światło życia, który zaprasza nas, by z odwagą kroczyć ku świętości...
Zachęcam rodziców, ażeby wspólnie z dziećmi wykonali własnoręczny wieniec adwentowy - Adventskranz.
Uczniowie, którzy przyślą zdjęcia wieńców i swoje, na których trzymają, bądź stoją obok swojego wieńca adwentowego (mogą być również z rodzicami) otrzymają ocenę celującą z języka niemieckiego oraz +10 punktów z zachowania.
Przewidywane są również nagrody niespodzianki dla osób wyróżnionych!
Czekam na zdjęcia do 7 grudnia.
Oceniając będę brała pod uwagę przede wszystkim estetykę wykonania, kreatywność, pomysłowość, kompozycję oraz dobór materiału.
Zadanie przeznaczone jest dla wszystkich uczniów naszej szkoły.
Zadanie realizowane jest między innymi w ramach programu Erasmus plus, który rozpoczyna się w naszej szkole od 1 grudnia tego roku.

Mam nadzieję, że zostanę zasypana zdjęciami.
Małgorzata Zacholska