9 listopada 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, o godzinie 11:11, uroczyście odśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Tym samym przyłączyliśmy się do wspólnej akcji #RekorddlaNiepodległej zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.
Akcja ta zakończyła się ogromnym sukcesem. Blisko 5 mln uczniów w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych jednocześnie odśpiewało czterozwrotkowy hymn narodowy. Jeszcze nigdy w historii Polski tak wiele osób w tym samym czasie nie zaśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”. To historyczny dzień, w którym uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły pokazali jak być razem, wspólnie świętować 100-lecie niepodległości oraz cieszyć się z tego, że jesteśmy Polakami.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego na naszej szkolnej scenie wystąpili przygotowani przez Pana Mariusza Bartczaka utalentowani wokaliści: Julia i Martyna Warsińskie, Aleksandra Wilma, Julia Żerebna, Gabriela Rybak oraz Klaudia i Kacper Pluto-Prądzyńscy. Po wysłuchaniu przepięknych pieśni patriotycznych widzowie podziwiali występ taneczno-teatralny w wykonaniu gimnazjalistów oraz uczniów z klas 4-6. Przygotowane przez Panie: Annę Kowalczyk i Emilię Juchniewicz przedstawienie wywołało wiele emocji wśród wszystkich uczniów naszej szkoły.
Wszystkim uczniom biorącym czynny udział w obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości gorąco dziękujemy. Jesteście niesamowici.

"Dzień dla Niepodległej" jest jednym z działań w ramach projektu „Mamy wiele powodów do radości w setną rocznicę polskiej niepodległości” finansowanych ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Bytowie.