Tydzień z życia w PRL-u

Koniec listopada upłynął w naszej szkole pod hasłem „Przeżyj to sam!-Tydzień z życia w PRL-u”.

W ciągu tego tygodnia uczniowie dowiedzieli się wielu cennych informacji na temat historii, kultury, polityki i życia społecznego w tak odległej dla młodego pokolenia rzeczywistości Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Omówiono w tym czasie również upadek komunizmu i początki demokracji w naszym państwie. Wszystkie te wiadomości przekazywano w przystępny sposób, organizując m.in. rozmowę z posłem na sejm kontraktowy, rozgrywki w gry planszowe, wystawy z rekwizytami, pogadanki, pokazy filmów i prezentacji multimedialnych, czy dyskotekę, podczas której młodzież bawiła się w rytm muzyki z lat 70-tych i 80-tych.

Działanie dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz gminy Trzebielino.