„Tydzień Ziemniaka”/„Tidzéń Bùlwë” (j.kasz.)/„Kartoffelernte” (j.niem.)

Uczniowie klasy VI w pierwszym tygodniu kalendarzowej jesieni zorganizowali dla swoich kolegów i koleżanek „Tydzień Ziemniaka”/„Tidzéń Bùlwë” (j.kasz.)/„Kartoffelernte” (j.niem.). W ramach obchodów ziemniaczanego święta szóstoklasiści przygotowali liczne konkursy i przyjemności.  Pierwszą konkurencją, w jakiej przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział, było zbieranie ziemniaków rozrzuconych na szkolnym boisku. W kategorii klas I-III najwięcej ziemniaków zebrała klasa III, natomiast w kategorii klas IV-VIII zwyciężyła klasa V.
W kolejnych dniach odbył się także konkurs na najładniejszą ziemniaczaną figurkę. Wzięły w nim udział dwie klasy – II i III. Pierwsze miejsce w tej konkurencji zajął Igor Kulesza, drugie miejsce przypadło Tytusowi Zaorskiemu, natomiast trzecie Mai Wasilewskiej. Wyróżnieniem uhonorowano Macieja Kaszubowskiego. Starsze klasy miały za zadanie wykonać pieczątki z ziemniaków. W tej konkurencji zwyciężyły przedstawicielki klasy IV, a wyróżnienie zdobyły przedstawicielki klasy V.
Przez cały tydzień napływały do organizatorów także prace plastyczne z artystyczną wizją ziemniaka. W kategorii klas II-III zwyciężyła Lena Jandernal, drugie miejsce zajął Jacek Góral, a trzecie Aleksandra Wilma. Wyróżnienie trafiło do Jakuba Dzierżaka. W kategorii klas IV-V zwycięzcą została Alicja Pirowicz, drugie miejsce zajęła Agata Góral, a trzecie Oliwia Góral. W tej kategorii wyróżniono Dawida Jankowskiego. Przez cały tydzień wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli kosztować przygotowywane przez organizatorów i ich mamy smaczne frytki. W ostatni dzień piekliśmy ziemniaki w ognisku. Było to smaczne i efektowne zwieńczenie działań projektowych w ramach zajęć z języka kaszubskiego i języka niemieckiego. Zwycięzcy każdej konkurencji zostali nagrodzeni ocenami z przedmiotu.

Gratulujemy i dziękujemy za aktywny udział w obchodach "Tygodnia Ziemniaka".
Organizatorzy i opiekunowie projektu.