W ramach projektu czytelniczego i literacko - sensorycznego odbyły się wczoraj zajęcia plastyczno - techniczne , które polegały na wykonaniu makiety, nawiązującej do wierszy Jana Brzechwy. W zajęciach uczestniczyły grupy uczniów z klas 1-3 i dziewczęta z klas 6-7. Zadanie nie było takie proste, jakby się wydawało. Spośród wybranych wierszy słynnego polskiego poety uczniowie losowali jeden i przedstawiali jego treść przy pomocy makiety. Praca wymagała precyzji i większego przemyślenia , bo liczyła się nie tylko estetyka wykonania, ale także najtrafniejsze ukazanie sceny literackiej. Gotowe prace można było podziwiać na dolnym korytarzu. Wśród prac zostały wybrane te , które spełniały określone wcześniej kryteria.

Oto lista zwycięskich grup, które zdaniem szkolnej komisji, wykonały najciekawszą makietę, nawiązująca do treści wybranego wiersza Jana Brzechwy.

I miejsce - Patrycja Kaszubowska klasa VII, Maciej Kaszubowski klasa III, Jacek Góral klasa III, Adam Beger klasa III, Kacper Bednarczyk klasa III.

II miejsce - Zuzanna Pirowicz klasa VII, Zuzanna Zawoluk klasa VI, Antonia Czapiewska klasa I, Wiktoria Tachlińska klasa I.

III miejsce - Weronika Kowalska klasa VI, Oliwia Właśniak klasa VI, Sara Złotowicz klasa IV, Oliwia Rubin klasa II, Antoni Kiedrowski klasa II, Piotr Tachliński klasa II. Na zwycięzców czekają nagrody, które będą wręczone w przyszłym tygodniu. Serdecznie gratulujemy 🙂 Oto zwycięskie prace.

Projekt finansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Programu FIO Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.