Warsztaty prawidłowej emisji i higieny głosu

We wrześniu br. w ramach projektu „Młodzi mają głos!-nakręcamy się do działania” odbyły się warsztaty prawidłowej emisji, estetyki i higieny głosu skierowane do zainteresowanych wystąpieniami publicznymi i pracą przy tworzeniu młodzieżowej telewizji. Poprowadził je znany w środowisku młodzieży aktor Hubert Dyl, któremu rozpoznawalność przyniosły role w serialach: „Szkoła” czy „19+”. Hubert w przystępny sposób przekazał uczniom SP w Starkowie, w jaki sposób można świadomie i swobodnie posługiwać się głosem. Zaprezentował także kilka ćwiczeń stanowiących rozgrzewkę aparatu artykulacyjnego, które należy wykonać przez każdym wystąpieniem publicznym.

Po warsztatach odpowiadał na pytania dotyczące jego kariery aktorskiej, rozdawał autografy i pozował do zdjęć. Jego prostolinijna postawa, przekonała naszą młodzież do tego, że nawet jeśli pochodzi się z małej miejscowości, można osiągnąć sukces. Wystarczy tylko chcieć [i ciężko pracować ;-)].

Działanie dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz gminy Trzebielino.