Wycieczka do TVP Gdańsk, Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego
oraz Europejskiego Centrum Solidarności

10 października odbyła się wycieczka do Gdańska. Wzięli w niej udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Starkowie szczególnie zaangażowani w realizację projektu „Młodzi mają głos!-nakręcamy się do działania”. Głównym założeniem projektu jest samorządność lokalnej młodzieży i promocja jej dokonań w telewizji internetowej. Aby właściwie zabrać się do działania, młodzi ludzie wybrali się do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, czyli do najważniejszej instytucji rządowej w naszym województwie. Zostali tam zapoznani m. in. z zasadami funkcjonowania urzędu. Ponadto uświadomili sobie, jak wielki wpływ na nasze życie mają zapadające tam decyzje. Następnie wybrali się do Europejskiego Centrum Solidarności, aby w przystępny sposób zapoznać się z fragmentem polskiej historii poprzedzającej powstanie demokratycznej Polski. Istotnym punktem tej wyprawy było także zwiedzanie gdańskiej siedziby Telewizji Polskiej. Oprócz tego, że było to po prostu ciekawe doświadczenie, dowiedzieliśmy się, jak funkcjonują „kulisy telewizji”. Dla każdego, kto chce zajmować się tworzeniem telewizji, wiedza ta jest nie do przecenienia.

Działanie dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz gminy Trzebielino.