Podziękowania od kl. VIII.

Wspomnienia związane ze szkołą.

Osiem lat minęło jak jeden dzień. Każdy z nas wydoroślał, zmienił się. Gdy patrzymy na zdjęcia wracają wspomnienia, wszystkie chwile spędzone razem. Być może jesteśmy tu ostatni raz jako jedna klasa, cała w komplecie. Spotkaliśmy się tu 3 lata temu w 6 klasie, dziś kończymy już szkołę podstawową i szykujemy się do szkół średnich czy branżowych. Wszyscy znaliśmy się już wcześniej. Po raz pierwszy spotkaliśmy się na nauce pływania na basenie w Bytowie, nikt z nas nie pomyślał, że razem będziemy kończyć szkołę podstawową w Starkowie.

W pierwszych dniach poznaliśmy wszystko: nauczycieli, pracowników i całą szkołę łącznie z jej uczniami. Poznaliśmy nowych ludzi i zawarliśmy przyjaźnie. Przyszliśmy tu jako dzieci, przestraszone, które nie wiedziały co robić i jak się zachować w danych sytuacjach. Szkoła, a właściwie nauczyciele starali się nie tylko nas czegoś nauczyć, ale i pomagać w trudnych sytuacjach. Dziś potrafimy myśleć subiektywnie, pracować w grupach i liczyć (nie tylko na matematyce, niekiedy musieliśmy liczyć tylko na siebie, a w kryzysowych sytuacjach na pomoc kolegi/koleżanki na sprawdzianie). Zdarzało nam się czasem ściągać, niekiedy pyskować czy dokuczać rówieśnikom, nauczycielom. "Kabaret na matmie" to coś co długo pozostanie w naszej pamięci.

Patrząc na zdjęcia przypomina się nam wszytko; dyskoteki, lekcje, konkursy czy inne imprezy szkolne. Każdy z nas się zmienił, a na pewno stał się bardziej dojrzały. Wszystkie wspomnienia, kłótnie, przypały i odpały czy to na lekcji czy przerwie, zostaną w naszej pamięci, będziemy mieli do czego wracać.

Dziś kończymy już szkołę podstawową. Może spotkamy się za niedługo i powspominamy wszytko tak jak dziś.

W imieniu moim i całej klasy:

Dziękujemy za trud włożony w naszą edukację i wychowanie. Praca nauczyciela nie należy do łatwej, a my czasami jeszcze Wam ją utrudnialiśmy naszym zachowaniem, mimo to dziękujemy wszystkim i każdemu nauczycielowi z osobna za wszytko. Serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor i pracowników obsługi, którzy codziennie dbają o czystość a teraz o bezpieczeństwo przed wirusem. Podziękowanie składamy także na ręce rodziców.

Klasa 8. 2019/2020

Tekst: Sylwia Szewczyk

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji ze zdjęciami Naszych Absolwentów z lata 2017 – 2020. Prezentację przygotowała Paulina Kuniszewska z pomocą Pana Jarosława Wasyluka.