ŻYWA LEKCJA HISTORII

15 listopada 2019 r. w ramach działań projektowych związanych z obchodami 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów do Sejmu odbyła się konferencja pn. „Trudne drogi do wolności”.
W tej łączącej pokolenia żywej lekcji historii wzięli udział najstarsi uczniowie z SP w Starkowie, nauczyciele oraz gość specjalny Pan Marian Kędzierski – poseł na Sejm kontraktowy. Przemówieniu Pana Kędzierskiego na temat wojny oraz polskiej rzeczywistości lat powojennych towarzyszył pokaz multimedialny traktujący o historii naszego kraju od 1918 do 1989 r. Ciekawy sposób narracji prelegenta spotkał się z dużym zainteresowaniem młodych słuchaczy. Ponadto dzięki uprzejmości przyjaciół szkoły młodzież miała możliwość obejrzeć na żywo pamiątki i osobliwości pochodzące z epoki PRL-u.
Żywe lekcje historii zajmują ważne miejsce w procesie edukacji. Dzięki takim ludziom jak Pan Marian Kędzierski, którzy chętnie dzielą się z młodym pokoleniem swoimi przeżyciami i doświadczeniem, historia w murach szkoły nabiera barw i staje się namacalna.

Działanie dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz gminy Trzebielino.