5 kwietnia zgodnie z tradycją krajów anglosaskich urządziliśmy naszym najmłodszym uczniom wielkanocne polowanie na jajka! Najpierw na lekcjach języka angielskiego uczniowie poznali słownictwo związane z Wielkanocą oraz zwyczaje wielkanocne krajów anglojęzycznych. Następnie zgodnie z tradycją uczniowie przystąpili do wyścigu z jajkiem. Nieśli jajko na łyżce, turlali je, pilnując, by go nie uszkodzić! Na koniec pobiegli na boisko szkolne, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka. Pod krzaczkami zajączek wielkanocny, czyli Easter Bunny zostawił dla nich smakołyki. Rzucili się w wir poszukiwań, a na koniec sprawiedliwie podzielili łupy, aby wszyscy zakończyli tę imprezę w dobrym humorze!

19 kwietnia 2018 koordynator projektu Erasmus+ w naszej szkole, pani Kamila Pestka-Połczynska zorganizowała szkolenie dla nauczycieli szkół sąsiednich na temat programu Erasmus+. Na spotkanie przybyli nauczyciele języków obcych ze Szkoły Podstawowej w Suchorzu oraz Trzebielinie. Najpierw omówiono ideę Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji ze szczególnym uwzględnieniem programu Erasmus+. Pani Kamila skupiła się na formalnościach, jakie należy spełnić, aby złożyć wniosek oraz kwestii merytorycznej, czyli jak należy napisać wniosek, aby odpowiadał on celom programu Erasmus+.

Wszelkie przydatne informacje są dostępne na oficjalnej stronie programu:

Następnie koordynator projektu opisała procedury, które trzeba spełnić, aby podpisać umowę finansową i otrzymać grant. Szkolenie dotyczyło również realizacji mobilności, prowadzenia dokumentacji, upowszechniania rezultatów oraz realizowania założeń projektu w celu osiągania zamierzonych efektów.

Nauczyciele zakończyli spotkanie w dobrych nastrojach, zmobilizowani i pełni motywacji do przystąpienia do programu.

Zachęcamy i trzymamy kciuki!