2 marca o godzinie 17.00 rozpoczęła się w naszej szkole /przygotowana przez niezawodny Samorząd Uczniowski/  „Noc Sportu”. Wzięli w niej udział uczniowie klas gimnazjalnych. Przewodnim hasłem tego niecodziennego wydarzenia była chęć niesienia pomocy chorym na białaczkę. Włączyliśmy się w akcję „Pomagamy Marysi i innym”. Każdy z uczestników dowiedział się czym jest fundacja DKMS, kto może zarejestrować się jako dawca, jak wygląda sposób rejestracji i z czym się to wiąże.

Nasi uczniowie są jeszcze za młodzi, ale wiedzą już, że po ukończeniu 18 roku życia każdy może zostać dawcą i być może uratować komuś życie. Póki co zachęcamy rodziców, rodzeństwo, znajomych i krewnych do zarejestrowania się i  mamy nadzieję, że znajdzie się dawca dla Marysi i innych potrzebujących.

Podczas nocy gimnazjaliści wykazali się nie lada kondycją aktywnie uczestnicząc w zajęciach Zumby, odbyło się również kilka meczów siatkarskich i koszykarskich, zapału i energii nie brakowało nawet o 3 nad ranem!!! Poza tym uczniowie mieli możliwość wykorzystać swoje umiejętności językowe oglądając anglojęzyczne filmy i biorąc aktywny udział w quizie z języka niemieckiego, tym samym wpisując się w założenia projektu Erazmus plus. Nie zabrakło również tradycyjnego już ;) wspólnego pieczenia pizzy;) Foto relację z wydarzenia przygotowała grupa projektowa Filmoteki Szkolnej.