Języki obce wokół nas!

Ostatnie tygodnie maja przebiegały w naszej szkole pod hasłem: Warto uczyć się języków obcych. Wiedzo o krajach anglo i niemieckojęzycznych i ich kulturze przenikała się nie tylko na lekcjach języka niemieckiego i angielskiego.

Można było dowiedzieć się ciekawych rzeczy również na geografii, historii, na języku polskim.

Na zajęciach muzyki piosenka „Panie Janie” wybrzmiewała w trzech językach (angielskim, niemieckim i francuskim;)).

Na zajęciach matematyki uczniowie mieli okazję poznać m.in. nazwy figur geometrycznych w innych językach niż nasz ojczysty.

Każdy dzień tygodnia na językach angielskim i niemieckim przebiegał inaczej. Uczniowie uczestniczyli w grach językowych, zajęciach filmowych oczywiście obcojęzycznych, śpiewali w oryginale przeboje, mieli możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanych biblioteczek anglisty i germanisty.

Korytarze szkolne (a nawet schody!) zamieniły się w żywy słownik. Królowały plakaty, minisłowniki…. Naprawdę można było poczuć otaczającą nas wiedzę.