BIEG WOLNOŚCI

25 października 2019 r. odbyły się sztafetowe biegi przełajowe stanowiące finał akcji upamiętniającej 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów, 20. rocznicę wstąpienia Polski do NATO i 15. przyłączenia naszego kraju do Unii Europejskiej. Od września uczniowie z klas VII i VIII przebiegli łącznie 29 km, uczniowie z klas IV-VI 19 km, a klasy I-III 14 km, aby ostatni kilometr pokonać razem w wyjątkowym stylu.

W zawodach zwyciężyła grupa, do której należeli uczniowie z klasy IV i V. Drugie miejsce zajęła grupa, w skład której wchodzili uczniowie z klas I i VIII. Na podium stanęli także uczniowie z klas III i VI.

Bieg był bardzo wymagający. Z wszystkich uczestników jesteśmy naprawdę dumni. Gratulujemy Wam zapału. Jesteśmy pewni, że z taką młodzieżą możemy patrzeć w przyszłość z optymizmem.

Działanie dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz gminy Trzebielino.